swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

Pomoc drogowa
Motoryzacja

Pomoc drogowa – jak wybrać najlepszą firmę?

Podczas podróży samochodem nie sposób przewidzieć niespodziewanych trudności. Nawet drobna awaria może uniemożliwić nam kontynuowanie bezpiecznej jazdy. Czasem nie łatwo uniknąć kolizji czy wypadków, które nie pozwalają na ponowne uruchomienie silnika. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług pomocy drogowej. Pozostaje jednak pytanie, czym kierować się przy wyborze firmy świadczącej tego typu usługi? Podpowiadamy.

Pomoc drogowa – specjalistyczny sprzęt to klucz do sukcesu

Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze pomocy drogowej jest dostęp do specjalistycznego sprzętu. Absolutnym “must have” jest oczywiście laweta, dzięki której transport uszkodzonych pojazdów mechanicznych odbywa z się z uwzględnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Dobra laweta to jednak nie wszystko – warto, aby firma świadcząca usługi drogowe dysponowała również urządzeniami do diagnostyki komputerowej samochodu, dzięki którym możliwe będzie zdiagnozowanie problemu na miejscu, a co za tym idzie, szybsza i sprawniejsza naprawa usterki. Nie bez znaczenia pozostaje również obecność sprzętu do wyciągania auta z głębokiego rowu. Dobra pomoc drogowa w Krakowie lub w innym mieście w Polsce powinna posiadać zaawansowane zaplecze techniczne, aby móc naprawić niemal każdą awarię.

Pomoc drogowa – dostępność usług

Kolejnym aspektem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze pomocy drogowej jest dostępność usług. W praktyce oznacza to, że dobra firma pozostaje do dyspozycji klientów przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nagłe awarie niestety pojawiają się nie tylko w dni powszednie czy w godzinach pracy warsztatów samochodowych, dlatego też warto skorzystać z usług firmy, która non-stop świadczy usługi holowania, naprawy na miejscu, a nawet wulkanizacji – jeśli doszło do przebicia opony.

Pomoc drogowa – opinie klientów

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się nie tylko naprawami samochodów, ale również holowaniem z miejsca zdarzenia. Swoje auto należy jednak powierzyć pomocy drogowej, która cieszy się dobrą renomą i w swojej karierze zaliczyła wiele udanych interwencji. Jak zweryfikować jej wiarygodność? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zapytanie o radę najbliższych, którzy w przeszłości musieli borykać się z podobnymi problemami z samochodem. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto skorzystać z forum internetowych i zamieszczanych tam opinii. Im więcej pozytywnych komentarzy, tym większa szansa, że wybrana pomoc drogowa spełni nasze wszystkie oczekiwania.