swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

paczka do USA
Transport

Tanie paczki do USA – jak wybrać dobrą firmę kurierską?

Wiele osób wysyła i odbiera paczki nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Internet jest międzynarodowy, nie ma w nim granic. Można zamawiać produkty z Polski, Europy lub ze Stanów Zjednoczonych. Cały świat stoi otworem i można kupić produkty z najdalszych zakątków globu. Oczywiście dużo osób ma także rodzinę rozsianą po całym świecie. W szczególności w USA jest dużo Polaków, do których wysyła się paczki.

Tanie paczki do USA – czym wysłać?

Na terenie kraju większość osób wie, gdzie i jak nadać paczkę. Ale jeśli chodzi o wysyłkę do Stanów Zjednoczonych, to może budzić to niewielki strach. Jednak niepotrzebnie. Na rynku istnieje wiele firm kurierskich, które działają międzynarodowo. Nie ograniczają się one jedynie do dostarczania paczek na terenie kraju. Praktycznie większość usług kurierskich ma w swojej ofercie wysyłkę paczki do USA. Można skorzystać także z tradycyjnej wysyłki pocztą.

Jak zapakować paczkę do USA?

Paczka do USA będzie jechać nieco dłużej niż taka, którą wysyłamy na terenie kraju. Powinna ona być zapakowana bardzo dokładnie. Oczywiście każdy towar, który jest wysyłany powinien być dobrze zabezpieczony. Jednak w szczególności należy zwrócić na to uwagę wysyłając paczki tysiące kilometrów od domu. Paczka taka będzie miała więcej „przesiadek”, a więc i więcej osób będzie ją przekładać i przewozić w różnych pojazdach. Dlatego należy zadbać o to, aby karton był wystarczającej grubości, a taśma była mocna i wytrzymała. Jeśli w środku znajdują się rzeczy delikatne, to na opakowaniu należy nakleić informację mówiącą o tym, że w środku jest szkło.

Ile kosztuje wysyłka paczki do USA?

Cena paczki jest oczywiście uzależniona od jej wielkości oraz wagi. Koszt takiej usługi zależy od danej firmy kurierskiej oraz dodatkowych usług, które możemy wykupić. Wysyłając paczkę do Stanów Zjednoczonych musimy liczyć się z kosztami zaczynającymi się od około 130 złotych. Czasami można napotkać na zniżki i promocje i wówczas kwota jest nieco niższa. Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie lub dopłacić za ekspres.

Jak długo idzie paczka do Ameryki?

Czas dostarczenia paczki zależy od wyboru opcji najtańszej przesyłki. Można skorzystać z usługi ekspresowego doręczenia paczki, co wiąże się z tym, że od momentu odebrania przesyłki przez kuriera znajdzie się ona u odbiorcy w przeciągu nawet 48 godzin. Zwyczajowo większość firm oferuje czas dostarczenia paczki w ciągu 3 do 5 dni. Ale zawsze należy się liczyć z opóźnieniami, gdyż jest to duży odcinek drogi i może wiele się przydarzyć niespotykanych sytuacji. Dlatego nie warto czekać z wysyłką na ostatni moment. Jest to szczególnie ważne w okresie świąt, kiedy dużo ludzi kupuje prezenty, a kurierzy nie nadążają z odbiorem i dostarczaniem paczek.

Na co zwrócić uwagę wysyłając paczkę do Ameryki?

Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę wysyłając paczki do USA, to towary zabronione. Jest to bardzo ważny aspekt, którego pominąć nie wolno. Należy zapoznać się z listą towarów zakazanych. Znajdują się na niej między innymi papierosy, alkohol, narkotyki, broń, amunicja, perfumy czy rośliny. Naturalnie lista ta jest dłuższa i nie warto ryzykować wysyłki zabronionych towarów, gdyż nadawca będzie musiał ponieść koszty zwrotu paczki. Zanim wyślemy paczkę do USA, należy wybrać firmę kurierską, która ma dobre opinie i oferuje dobrą jakość w stosunku do ceny. Najlepiej zapoznać się z opiniami w internecie lub skorzystać z porady znajomych lub rodziny, która ma doświadczenie w wysyłce paczek do Ameryki.