swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

dodatki do paliwa
Motoryzacja

Dlaczego warto stosować dodatki do paliwa?

Układ paliwowy każdego dnia narażony jest na różnego typu zanieczyszczenia. Zbiornik paliwa z czasem gromadzi coraz większe ilości wody, która wytrąca się z powietrza znajdującego się w baku przez zmienne temperatury. Warto również wspomnieć tutaj o powstającej rdzy na skutek połączenia metalowej powierzchni dna baku z wodą. Wraz z innymi zanieczyszczeniami z paliwa, może zostać ona zatrzymana w filtrach paliwa lub dostać się do wtryskiwaczy. Nagromadzenie rdzy w większej ilości powoduje ich niewłaściwą pracę wpływającą znacznie na jakość rozpylania paliwa i jego atomizację z powietrzem. Niestety to nie koniec. Jeszcze większy nadmiar zanieczyszczeń skutkuje dalszymi, poważnymi usterkami. Na szczęście z pomocą przychodzą nam dostępne na rynku dodatki do paliw. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Uszlachetniacz do paliwa – największe korzyści ze stosowania

Na sklepowych półkach znajdziemy różnego typu dodatki do paliw. Tym razem przyjżymy się tym w postaci uszlachetniacza do benzyny Ceramizer CP. Pozwolą one w wielu przypadkach uniknąć kosztownej regeneracji wtryskiwaczy. Zastopują również spalanie stukowe powodowane nagromadzonym nagarem, czyli osadem pojawiającym się na ścianach komory spalania w silnikach spalinowych. Co ważne, nie musimy stosować ich przy każdym tankowaniu, wystarczy jedynie raz na 10 000 km.

Ceramika do silnika i uszlachetniacz do paliwa Ceramizer to wynalazki, które bez wątpienia można polecić każdemu. Stosując uszlachetniacz zapewnimy naszemu samochodowi prawidłową i równomierną pracę silnika. Utrzyma on nasz silnik w czystości dzięki usunięciu nagaru z komór spalania i grzybków zaworów. Ogromnym plusem, o którym nie można zapomnieć, jest fakt, że zmniejsza on zużycie paliwa o od 2 do 4%. Taki dodatek do paliwa możemy stosować do różnych urządzeń, ale oczywiście po wcześniejszej konsultacji z producentem marki Ceramizer.

Jak stosować dodatki do paliwa?

Uszlachetniacz paliwa, jak wyżej wspomniano, utrzymuje swoje właściwości na dystansie do około 10 000 km. Po takiej odległości, wskazane jest ponowne zaaplikowanie preparatu. Jeżeli chcemy, możemy go również łączyć z preparatami do silnika jak i z dodatkiem do oleju skrzyni biegów Ceramizer.

Sposób użycia takiego produktu nie należy do skomplikowanych. Jeżeli zanieczyszczenie układu paliwowego nie jest duże, wystarczy zastosować 2 dozowniki z dodatkiem do paliwa, a następnie uzupełnić zbiornik 50-60 litrami paliwa.

Postaw na sprawdzone produkty

Nie warto ryzykować, gdy w grę wchodzi regeneracja silnika. Tutaj najlepiej wybierać produkty sprawdzonej marki, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród kupujących.  Marka Ceramizer może pochwalić się mnóstwem zadowolonych klientów, jak i licznymi pozytywnymi testami wydajności produktów. Firma działa na rynku już ponad 25 i nieustannie się rozwija wprowadzając nowe rozwiązania do branży.