swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

Efektywne czyszczenie i zabezpieczenie szyb samochodowych
Motoryzacja

Efektywne czyszczenie i zabezpieczenie szyb samochodowych, czyli ścierki z mikrofibry

Nie da się ukryć, że mycie samochodu to dość wymagająca czynność. W sposób szczególny mowa o szybach, które są delikatne i często zauważalne są na nich smugi. Na szczęście istnieją ciekawe akcesoria, które mogą znacznie nam to ułatwić, czego doskonałym przykładem są specjalistyczne ściereczki. 

Czy do mycia szyb samochodowych wystarczająca będzie woda? Dlaczego ścierki do mikrofibry to świetny sposób na czyszczenie okien? W jaki sposób wymyć szybę samochodową ściereczką z mikrofibry? Jakie inne zastosowanie może mieć wysokiej jakości ścierka z mikrofibry? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czy do mycia szyb samochodowych wystarczająca będzie woda?

Współcześni Polacy w sposób szczególny zwracają uwagę na kwestię ekologii. Część osób szuka innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają dbanie o środowisko w przypadku wykonywania codziennych obowiązków. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ściereczki wykonane z mikrofibry to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Jedna z nich wystarcza na naprawdę długi okres czasu. Kiedy ulegnie zabrudzeniu wystarczy, że zostanie wyprana i może być wykorzystywana ponownie. Często do mycia samochodu wykorzystuje się detergenty, które powszechnie uznawane są za szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Ścierkę z mikrofibry do szyb na motogo.pl można używać bez opcjonalnej chemii do sprzątania. Pomimo braku silnych substancji nadal możemy cieszyć się z czystych szyb samochodowych.  

Dlaczego ścierki do mikrofibry to świetny sposób na czyszczenie okien?

Wiemy już, że ściereczka z mikrofibry może być wykorzystywana bez konieczności dodawania silnych detergentów. Warto mieć jednak świadomość tego, że takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg innych zalet. Przede wszystkich świetnie zbierają brud- piasek, kurz, a także inne drobinki, które gąbką byłyby bardzo trudne do wyczyszczenia. Starannie dopracowana struktura materiału sprawia, że ścierka świetnie przylega do szyby. Ta właściwość jest jak najbardziej korzysta- umożliwia nie tylko szybkie, ale przede wszystkim dokładne zbieranie zabrudzeń. Ogromną zaletą jest również to, że ściereczka nie zostawia smug. Są one utrapieniem niemalże każdego kierowcy. 

Polerowanie szyb specjalistycznymi środkami jest nie tylko nieekologiczne, ale przede wszystkim kosztowne. Kolejną korzyścią jest to, że ściereczka z mikrofibry nie pozostawia charakterystycznych kłaczków na szybie samochodowej, które negatywnie wpływają na estetykę całości. Warto wspomnieć o to, że wykorzystując ten materiał nie musimy już zajmować się długim i męczącym polerowaniem- ściereczki doskonale zbierają wszelkie zanieczyszczenia, nie rysując przy tym powierzchni.

W jaki sposób wymyć szybę samochodową ściereczką z mikrofibry?

Wiele osób zastanawia się zatem, jak może wyglądać efektywne czyszczenie i zabezpieczanie szyb samochodowych z wykorzystaniem ściereczki z mikrofibry. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się wstępnym myciem, co ma na celu usunięcie najbardziej problematycznego brudu. Co więcej, należy wypłukać ściereczkę z mikrofibry i wymienić wodę. 

Czynność należy później powtórzyć wykorzystując drugą ściereczkę. Szybę spryskujemy zawartością spryskiwacza lub nawilżamy ją wodą- w zależności od indywidualnych preferencji. Samochód powinien być czyszczony poprzez wykonywanie poziomych ruchów. Całą czynność możemy zakończyć wykonując charakterystyczne ruchy od góry do dołu, co jest świetnym sposobem na usunięcie problematycznych smug. Jak można zauważyć, jest to znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Jakie inne zastosowanie może mieć wysokiej jakości ścierka z mikrofibry?

O iie ściereczka z mikrofibry świetnie sprawdza się do mycia szyb samochodowych, to może być również wykorzystywana w wielu innych przypadkach. Doskonałym przykładem są chociażby okna, które przynajmniej kilka razy w roku doszczętnie czyścimy.  

Alternatywnym zastosowaniem są lustra, kabina prysznicowa, armatura- za jej pomocą dokładnie wyczyścimy wszelkie zabrudzenia. Co więcej, może służyć również do wysuszania powierzchni, dzięki czemu nadamy jej świeży wygląd. Świetne właściwości umożliwiają również wycieranie rozlanych napoi bez dodatkowego ich rozmazywania. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że są w stanie dokładnie czyścić również na sucho, bez dodatku wody bądź opcjonalnych detergentów.