swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

finansowanie pojazdów
Motoryzacja

Korzystne finansowanie pojazdów MAN

Pojazdy MAN cieszą się uznaniem klientów z uwagi na swoją niezawodność. Tego typu pojazdy są trwałe, sprawdzają się w różnorodnym terenie oraz w porównaniu z innymi producentami są stosunkowo tanie w eksploatacji. Niemniej jednak zakup tego typu pojazdu wiąże się z dużymi kosztami. 

Czy istnieją jakieś alternatywne rozwiązania?

Jak wspomniano powyżej, zakup pojazdu zawsze wiąże się ze sporym kosztem. Jest on szczególnie wysoki w przypadku pojazdów dostawczych, samochodów ciężarowych oraz autobusów. Wszystkie te pojazdy służą do transportu osób lub dóbr i są narażone na szybkie zużycie związane z pokonywaniem wielu tysięcy kilometrów. Na szczęście rynek oferuje dogodne sposoby ich finansowania w formie wynajmu czy leasingu.

Czym jest finansowanie pojazdów MAN?

Tego typu rozwiązanie daje klientom wiele korzyści. Mogą oni bowiem korzystać z najnowszych technologii, które oferuje marka MAN, a jednocześnie nie wydatkować zbyt wielu środków. Powala to zachować elastyczność i płynność finansową przy równoczesnym użytkowaniu dobrej klasy samochodów. Co ważne, w ramach obsługi realizowanej przez MAN FS klient może skorzystać również z dostosowanego do jego potrzeb ubezpieczenia. 

Czym cechuje się tego typu finansowanie? 

MAN FS oferuje elastyczne finansowanie, które dostosowane jest do preferencji i możliwości klienta. Istnieje bowiem możliwość dobrania odpowiedniego okresu finansowania oraz wysokości poszczególnych opłat. Poza tym, podczas sporządzania umowy z klientem zawsze brane są pod uwagę jego możliwości finansowe, a przygotowywana kalkulacja opłat umożliwia dobranie optymalnego poziomu rat.    

Z jakich możliwości mogą skorzystać klienci?

W ramach obsługi realizowanej przez MAN FS klienci mogą skorzystać z tak zwanego leasingu operacyjnego. W tym wypadku umowa może być zawierana na okres od 36 do 60 miesięcy. Wówczas klienci zachowują płynność finansową, a po okresie obowiązywania umowy mogą oni dokonać wykupu pojazdu lub jego zwrotu. Co ważne, w przypadku tego typu finansowania raty są stosunkowo niskie oraz mogą one zawierać usługi dodatkowe, takie jak choćby ubezpieczenie czy serwis. Klienci mogą się również decydować na wynajem długoterminowy. W tym wypadku na opłaty miesięczne składa się: finansowanie, kontrakt serwisowy, a także pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym AC, OC i NNW oraz koszty rejestracji, podatek drogowy oraz gwarancja na pojazd. Klienci cenią sobie tego typu rozwiązania, ponieważ zawierane umowy są przejrzyste oraz pozbawione ukrytych opłat. Po zakończeniu okresu ujętego w umowie klient zwraca pojazd. Nie musi on wówczas troszczyć się o zmianę jego wartości, ponieważ rozwiązywanie tego typu kwestii bierze na siebie podmiot, z którym zawiera on umowę. Jak wspomniano powyżej, klienci mogą się również decydować na opcje dodatkowe zawarte w umowie obejmujące między innymi ubezpieczenie. Co ważne, stawki proponowane przez MAN Financial Services cechują się konkurencyjnością, oferty przygotowywane są we współpracy z czołowymi firmami ubezpieczeniowymi, a klient może liczyć na wsparcie w przypadku konieczności likwidacji powstałej szkody.