swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

odbiór paczki z Paczkomatu
Transport

Na czym polega odbiór paczki z paczkomatu?

Robienie zakupów przez Internet to w dzisiejszych czasach standard. Nic dziwnego. To bardzo wygodna i bezpieczna czynność. Coraz więcej sklepów w opcjach dostawy oferuje także możliwość odbioru towaru w danym punkcie. Mowa o paczkomacie InPost. To dobre rozwiązanie. Dzięki niemu mniej wyniesie koszt przesyłki. Wystarczy tylko wcześniej zapłacić za konkretny produkt – najlepiej za pomocą zwykłego przelewu. W artykule wyjaśnimy, jak wygląda odbiór paczki z paczkomatu.

Pierwszy tradycyjny sposób, czyli skorzystanie z kodu

Samo zamówienie nie jest trudne. Musimy tylko odszukać na liście najbliższy paczkomat, do którego ma być wysłany nasz towar. Co więcej, nie możemy zapomnieć o podaniu adresu e-mail. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dostaniemy bowiem wiadomość, do której będzie dołączony odpowiedni, sześciocyfrowy kod. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak poczekać na dodatkowe powiadomienie informujące nas, że paczka już dotarła. Następnie udajemy się do urządzenia i na dotykowym ekranie wpisujemy otrzymany szyfr. Ewentualnie zamiast takiej czynności, istnieje możliwość zeskanowania kodu QR (przyłożenia go do czytnika). To jeszcze bardziej wygodna i szybsza metoda.

Specjalna aplikacja

Odbiór paczki z paczkomatu może odbyć się także za pomocą odpowiedniej, darmowej aplikacji InPost. Trzeba tylko zainstalować ją na swoim smartfonie. Później cała procedura przebiega podobnie. Otóż dostajemy powiadomienie o dostarczeniu przesyłki. Nie podchodzimy jednak do ekranu paczkomatu i nic nie potwierdzamy. Wystarczy stać kilka metrów od niego i wybrać opcję o nazwie: „otwórz skrytkę”. Po jednej sekundzie drzwiczki się otworzą, a nasz zakupiony produkt będzie gotowy do odbioru. Wyjmujemy paczkę i szczęśliwi wracamy do domu. Prawda, że brzmi świetnie?

Inne przydatne informacje

Uwaga! Warto zapamiętać, że na odbiór paczki z paczkomatu mamy maksymalnie 48 godzin. Dlatego postarajmy się zdążyć albo poprośmy znajomego, aby udał się do punktu i odebrał oczekiwany towar. W innym przypadku nastąpi jego przekierowanie do jakiegoś lokalnego oddziału InPost.

Ważna jest także pewna zmiana dotycząca powiadomień. Wcześniej były one również wysyłane w wiadomości SMS, ale firma InPost zrezygnowała z takiej formy. Na szczęście dwa powyżej opisane sposoby są na tyle przystępne, że w zupełności spełniają swoje zadanie. Szczególnie sprawdza się aplikacja. Dzięki niej nie jesteśmy bowiem narażeni na bezpośrednie dotykanie palcami ekranu. Ma to spore znaczenie w obecnej dobie pandemii koronawirusa.