swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

przewóz zwłok
Transport

Przewóz zwłok, tłumaczenie dokumentów i zasiłek pogrzebowy — która firma pogrzebowa pomoże?

Nie ma gorszego uczucia na świecie niż strata drugiego człowieka. Dodatkowym stresem dla wielu osób jest również sytuacja, w której o odejściu drugiego człowieka dowiadujemy się przez telefon, a połączenie zostaje wykonane poza granicami naszego państwa. Co w takiej sytuacji należy zrobić? 

Formalności pogrzebowe dla osoby niezwiązanej z branżą pogrzebową, już na etapie dokumentacji w Polsce, mogą być czasochłonne. Jeszcze więcej trudności pojawia się tam, gdzie wchodzą przepisy funeralne z innego kraju i obcy język. W takiej sytuacji najważniejszy jest wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej, która w imieniu klienta zajmie się wszystkimi formalności. 

Międzynarodowy transport zwłok — tutaj liczy się doświadczenie

Najważniejszą kwestią jest to, aby znaleźć firmę, która ma doświadczenie w międzynarodowym przewozie zwłok. Jedną z firm jest GLOB DREJKA. Ten zakład pogrzebowy od lat pomaga rodzinom na każdym etapie związanym z międzynarodowym transportem zwłok. Od przewozu ciała do organizacji pogrzebu wszystko zostaje zorganizowane sprawnie i w wyznaczonym terminie. 

Pierwszy telefon do biura 

Organizacja międzynarodowego transportu zwłok nie jest sytuacją codzienną, właśnie dlatego już na pierwszym etapie pojawia się wiele pytań. To również tutaj będą pojawiać się największe emocje i obawy. Pracownik firmy pogrzebowej GLOB DREJKA odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni, jak krok po kroku będzie wyglądać realizacja międzynarodowego przewozu Osoby Zmarłej. Warto również zwrócić uwagę na to, że pracownik pozostaje w stałym kontakcie z rodziną i informuje o całym przebiegu transportu. Ponadto firma oferuje:

  • Transport zwłok na całym świecie 
  • Przejrzysta umowa 
  • Całodobowa pomoc
  • Pomoc w formalnościach pogrzebowych

Co kraj to obyczaj — również w kwestiach pogrzebowych 

Każde państwo ma swoje zasady dotyczące przewozu zwłok. To ważne, aby firma pogrzebowa była obeznana w specyfice poszczególnego kraju i znała się na wszystkich kwestiach formalnych. To pozwoli sprawnie załatwić wszystkie formalności pogrzebowe oraz w wydaniu zgodę na odebranie i przewóz ciała przez granicę. Dodatkowym atutem firmy GLOB DREJKA jest to, że współpracuje z doświadczonymi tłumaczami przysięgłymi. 

Alternatywne formy pochówku 

Jak zostało wyżej wspomniane, każde państwo ma swoje specyficzne kwestie związane z pogrzebem. W niektórych krajach pochówek kremacyjny jest tańszy, w innych niewiele osób może sobie na niego pozwolić. Firma pogrzebowa GLOB DREJKA jest rozeznana w cenach na rynku światowym, dzięki temu może polecić rodzinie najkorzystniejszą pod względem ekonomicznym formę pochówku. 


Jedna rozmowa, tysiące rozwiązań 

Największym atutem firmy z tak dużym doświadczeniem jak firma GLOB DREJKA, jest fakt, że nie angażują i nie obarczają zbędnie rodzin w żałobie. Już na pierwszym spotkaniu zostaną ustalone wszystkie szczegóły oraz podpisana umowa, która będzie gwarancją dla rodziny sprawnie wykonanej usługi. 

Następnie pracownicy firmy pogrzebowej kontaktują się z prosektorium za granicą, organizują transport oraz składają wszystkie niezbędne dokumenty sporządzone przez tłumacza przysięgłego. 

Karawan do międzynarodowego transportu zwłok

Bardzo ważnym jest również to, aby firma organizująca międzynarodowy transport zwłok, dysponowała odpowiednim sprzętem oraz doświadczonym personelem. W firmie GLOB DREJKA wykorzystuje się wyłącznie samochody z odpowiednim oznakowaniem, które spełniają wszystkie wymogi prawne oraz sanitarne. Ponadto w zakładzie dostępne są trumny z metalowym wkładem, które wykorzystuje się przy międzynarodowym transporcie Zmarłych. 

W razie jakichkolwiek pytań, pracownicy oferują całodobowe doradztwo. Już na tym etapie można uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania oraz wsparcie. 

Śmierć bliskiej osoby nigdy nie jest prosta, jednak dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników GLOB DREJKA rodziny nie muszą czekać z pożegnaniem.