swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

teleskop gazowy do bagażnika
Logistyka

Teleskop gazowy i inne akcesoria – jakie mają zastosowanie?

Sklepy motoryzacyjne oferują wiele przydatnych części i akcesoriów do aut, dzięki którym można cieszyć się sprawnym, bezpiecznym i estetycznym samochodem na co dzień. W punktach tego typu znaleźć też można urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie korzystanie z auta. Niektóre sprzęty są też nieocenione podczas prac naprawczych. Siłowniki do klapy bagażnika i do wózka widłowego oraz teleskopy gazowe wykorzystuje się zarówno w motoryzacji, jak i w meblarstwie oraz szeroko pojętym przemyśle. Do czego służą?

Do czego przydaje się siłownik do klapy bagażnika?

siłownik gazowy do klapy

Siłownik do klapy bagażnika to niewielkie i dość tanie urządzenie. Można je nabyć za około 100-300 zł, zwykle dostępne jest w sklepach motoryzacyjnych. Główną funkcją tego typu akcesoriów jest unoszenie klapy bagażnika, a dobiera się je według modelu samochodu, który się posiada. Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne oferują sporo tego typu urządzeń do wyboru, więc bez względu na to, czy ma się Audi, Volkswagena, Seata czy Opla, można znaleźć odpowiedni produkt.

 Siłownik do wózka widłowego – zastosowanie 

siłowniki gazowe tylnej klapy bagażnika

Siłownik do wózka widłowego to stały element wyposażenia systemów konkretnych pojazdów, wśród których wymienić można m.in. – wspomniane wcześniej – wózki widłowe, podnośniki widłowe oraz kontenerowe wózki widłowe. Siłowniki i sprężyny gazowe najczęściej montuje się przy drzwiach, przy oknach oraz przy klapach pojazdów. W pierwszym przypadku ułatwiają otwieranie drzwi oraz zapobiegają samoistnemu zamykaniu się ich (np. przez przeciąg). Podobnie jest w przypadku mechanizmu, który stosuje się przy oknach wózków. Siłowniki tego typu odpowiadają także za rozstaw wideł – dzięki nim możliwe jest ustawienie ich w konkretnej pozycji. Takie funkcje nie tylko usprawniają codzienną pracę, ale także zwiększają bezpieczeństwo pracowników.

teleskopy gazowe do klap

Jak wykorzystać teleskop gazowy?

Teleskop gazowy można wykorzystać w wielu branżach. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w motoryzacji, jak i innych działach przemysłu. W zasadzie da się go użyć wszędzie, gdzie istnieje mechanizm otwierania i zamykania. Nadaje się do tłumienia drzwi i okien oraz ich płynnego opuszczania. Teleskopy tego typu często stosuje się w meblarstwie. Umożliwiają ustawienie kątów otwierania szafki i są łatwe w montażu, dzięki czemu każdy może podjąć się ich instalacji.

siłowniki samochodowe do klap bagażnikowych


Siłowniki i teleskopy gazowe to proste w obsłudze i niewielkie akcesoria, które w znaczny sposób usprawniają codzienne czynności. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju produktów, które można dopasować w zależności od preferencji i potrzeb. Wiele z nich wykonanych jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są użyteczne przez wiele lat. Charakteryzują się także sporą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Do bardzo wymagających warunków poleca się produkty wykonane ze stali nierdzewnej, które sprawdzają się np. w wilgotnych pomieszczeniach lub na stanowiskach pracy, w których ma się kontakt z silnymi środkami chemicznymi. Uniwersalne zastosowanie tego typu akcesoriów zdecydowanie jest sporą zaletą.