swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

Poczta Polska
Transport

Poczta Polska działalność i usługi

Poczta Polska, jako narodowy operator pocztowy, oferuje bardzo szeroki zakres usług, który znacząco przekracza pojęcie usług pocztowych. Wychodzenie poza tradycyjny zakres działalności spowodawane zostało zarówno gasnącym rynkiem tradycyjnych przesyłek jak i podejmowaniem zadań wynikających z nowoczesnych form komunikacji.

Listy i paczki

To pierwotne zadanie każdej narodowej poczty, polegające na przyjmowaniu do wysyłki oraz doręczaniu listów, pocztówek, innych przesyłek listowych i różnego rodzaju paczek, jest wciąż głównym celem działania poczty. Żaden inny operator pocztowy nie jest w stanie zapewnić podobnie gęstej sieci punktów nadawczych (skrzynki pocztowe i placówki pocztowe) jaką oferuje Poczta Polska. Jednocześnie bardzo liczna, profesjonalna kadra doręczycieli uzupełnia tą funkcję poczty od strony doręczeń.
Dzięki takiej organizacji nie istnieją żadne ograniczenia w obszarze obsługi na terenie całego kraju. Wysyłając przesyłkę do odległej, maleńkiej miejscowości nikt nie zastanawia się czy może zostać ona tam doręczona. Zostanie doręczona na pewno!
Podobnie, w oparciu o współpracę z narodowymi operatorami innych krajów, obsługiwane są przesyłki międzynarodowe.

Usługi finansowe

Poczta Polska realizuje obsługę kasową głównie dla osób fizycznych, Przyjmowanie przekazów gotówkowych oraz wpłata różnego rodzaju świadczeń, w tym emerytur i rent, to podstawowe działania w tym zakresie. Osoby nie korzystające z bankowości elektronicznej lub korzystającej z niej w ograniczonym zakresie, mają możliwość dokonywania za pośrednictwem poczty różnego rodzaju opłat.

Prenumeraty i abonamenty

Kolejną sferą działalności typową dla poczty jest przyjmowanie prenumerat gazet i czasopism oraz różnego rodzaju abonamentów, np: filatelistycznych.
Wykorzystując swoją sieć doręczycieli Poczta Polska zapewnia bezpłatne dostarczanie zaprenumerowanych egzemplarzy bezpośrednio pod adres klienta. Jest to usługa szczególnie istotna dla mieszkańców wsi, często odległych od stałych punktów sprzedaży, oraz dla osób starszych lub chorych.

Usługi nowoczesne

Nowe technologie komunikacji wymuszają na operatorze pocztowym
świadczenie usług o charakterze marketingowym. Są to przede wszystkim:
– usługa mailingu masowego lub profilowanego, która pozwala dotrzeć
do określonej przez klienta grupy odbiorców bez określania przez
niego bazy adresowej;
– reklama produktowa;
– adresowe kampanie reklamowe i informacyjne.

Ostatnim, w sposób widoczny rozwijającym się polem na które wkracza poczta, jest sprzedaż detaliczna produktów różnego rodzaju, które dostępne są zarówno w placówkach stacjonarnych jak i w e-sklepie.