swoimidrogami.pl

Swoimidrogami.pl – transport, logistyka, motoryzacja

strój na motor
Motoryzacja

Strój na motocykl – jak wybrać najlepszy?

Odpowiedni strój odgrywa dla każdego motocyklisty niezwykle ważną rolę. Głównym jego zadaniem jest zapewnienie ochrony przed skutkami upadku. Ma również przyczynić się do kształtowania nawyków niezbędnych dla bezpieczeństwa jazdy. Oto podstawowe elementy stroju każdego motocyklisty.

Porządny kask to podstawa!

Bez dobrze dobranego kasku trudno wyobrazić sobie bezpieczną jazdę motocyklem. Jest on potrzebny również osobom, które zamiast motocykli preferują skutery. Honda to jeden z najbardziej znanych w branży motoryzacyjnej producentów odzieży motocyklowej, w tym także kasków. Najbardziej opłaca się postawić na nowy kask sygnowany marką sprawdzonego producenta. Zakup używanego kasku nie jest zalecany, ponieważ nigdy nie ma się pewności, co wcześniej się z nim działo i w jakich warunkach był użytkowany.

Spodnie i kurtka – o tym trzeba pamiętać!

W opinii ekspertów z salonu Honda Plaza solidny komplet składający się z kurtki i spodni na motocykl nie musi wcale kosztować majątku. Oczywiście jeśli ktoś dysponuje zasobami finansowymi pozwalającymi na zakup odzieży topowych marek takich jak Held czy RST, powinien zdecydowanie to wykorzystać. Niemniej i za niższe kwoty da się kupić strój, który sprosta określonym wymogom. Znakomicie, jeśli ma membranę i ocieplenie, niemniej w tym przypadku trzeba się liczyć z nieco wyższym wydatkiem. Dopasowana, ale nie krepująca ruchów, a przy tym wykonana z wysokogatunkowych materiałów – taka właśnie powinna być odzież motocyklowa. Warszawa jest miastem, gdzie można się w nią bez problemu zaopatrzyć. Wskazane są zakupy w stacjonarnych sklepach – tak, aby kurtkę i spodnie przymierzyć.

Buty na motocykl – bez nich nie ruszaj w trasę!

Buty przeznaczone do codziennego użytku kompletnie nie nadają się do jazdy motocyklem. Nawet podczas niegroźnego poślizgu jazda w nich może zakończyć się poważną kontuzją. Buty na motocykl mają specjalny krój oraz są wyposażone w protektory. Godne uwagi są modele wodoodporne, które doskonale chronią stopy przed wilgocią.